ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14499073
*
nr 1449 9073
Spegel
Förgylld, 92x60 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 19:11:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 17:13:30
1
300 kr
21/2 18:17:54
2
350 kr
21/2 18:19:55
1
400 kr
21/2 19:05:38
3
Vinnande bud
21/2 19:05:52
3
justering av budtak
21/2 19:06:27
1
500 kr
21/2 19:06:27
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1449 9073
Spegel
Förgylld, 92x60 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 17:13:30 | 1 | 300 kr |
21/2 18:17:54 | 2 | 350 kr |
21/2 18:19:55 | 1 | 400 kr |
21/2 19:05:38 | 3 | Vinnande bud |
21/2 19:05:52 | 3 | justering av budtak |
21/2 19:06:27 | 1 | 500 kr |
21/2 19:06:27 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27